1.2 C.b Usługi dla przedsiębiorstw – „Bon na innowacje” (421/21)
Ocena merytoryczna:
Ocena formalna:
Lista projektów, które spełniły kryteria oceny formalnej(49,62 KB, xlsx)– 03.12.2021 r.
Lista projektów, które nie spełniły kryteriów oceny formalnej(49,41 KB, xlsx)– 03.12.2021 r.
—————————————————————————————————
Podsumowanie naboru nr RPDS.01.02.01-IP.01-02-421/21
Ilość złożonych wniosków: 9 szt.
Wnioskowana kwota dofinansowania: 34 965 149,19 zł
Procent wykorzystanej alokacji: 117 %
——————————————————————————————
Publikacja 30.06.2021 r.
RPDS.01.02.01-IP.01-02-421/21
DOLNOŚLĄSKA INSTYTUCJA POŚREDNICZĄCA,
której ZARZĄD WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO
22 maja 2015 r. powierzył zadania w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego
2014-2020
ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach
Oś priorytetowa 1
Przedsiębiorstwa i innowacje
Działanie 1.2
Innowacyjne przedsiębiorstwa
Poddziałanie 1.2.1
Innowacyjne przedsiębiorstwa – konkurs horyzontalny
Typ 1.2.C.b
Usługi dla przedsiębiorstw – „Bon na innowacje”
Termin naboru (składania wniosków):
od godz. 8:00 dnia 02.08.2021 r. do godz. 15:00 dnia 30.09.2021 r.
I. Rodzaj projektów podlegających dofinansowaniu
Przedmiotem konkursu jest udzielenie dofinansowania na realizację projektów grantowych, o których mowa w art. 35 ust. 2 ustawy wdrożeniowej. Projekty grantowe mają dotyczyć działań prowadzących do zwiększenia aktywności innowacyjnej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz stymulacji współpracy z uczelniami wyższymi i innymi jednostkami naukowymi (dla projektów o małej skali).
Konkurs jest skierowany do beneficjentów – grantodawców z obszaru całego województwa.
Ostatecznymi odbiorcami wsparcia w tym schemacie – grantobiorcami będą MŚP posiadający siedzibę/oddział/filię/zakład* (podmioty zarejestrowane w rejestrze przedsiębiorców KRS) lub stałe/dodatkowe miejsce wykonywania działalności gospodarczej z obszaru całego województwa (osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą zarejestrowane w CEIDG) na terenie województwa dolnośląskiego.
*w przypadku, gdy z dokumentu rejestrowego nie będzie wynikał wprost przedmiotowy fakt dokumentem potwierdzającym prowadzenie działalności gospodarczej na terenie województwa dolnośląskiego może być np. NIP-2.
Projekt grantowy musi zakładać oferowanie MŚP dwóch rodzajów wsparcia:
1. konsultacje i doradztwo udzielane przez grantodawcę w zakresie dot. np. wstępnej oceny możliwości dofinansowania projektu, wpisywania się MŚP i jego pomysłu/problemu w warunki konkursu (np. wpisywania się w inteligentne specjalizacje regionu), poszukiwania kompetentnych zespołów naukowych do współpracy w ramach bonu.
Powyższe wsparcie świadczone będzie przez grantodawcę jako wsparcie niefinansowe (realizujące wskaźnik: Liczba przedsiębiorstw otrzymujących wsparcie niefinansowe (CI 4) [Przedsiębiorstwa]).
2. wsparcie w formule grantu (bonu) przekazywane przez grantobiorcy przez grantodawcę – dofinansowanie przeznaczone na usługi na rzecz MŚP:
usługi badawczo-rozwojowe dotyczące wdrożenia lub rozwoju produktu lub technologii m.in.:
- opracowanie nowej lub udoskonalonej usługi lub wyrobu
- wykonanie testów wdrożeniowych,
- wykonanie analiz przedwdrożeniowych,
- prowadzenie badań i analiz w zakresie optymalizacji produktu.
audyt technologiczny – zdiagnozowanie potrzeb badawczych i technologicznych oraz pomoc w identyfikacji potrzeb wdrożeniowych, których realizacja nastąpi w ramach usługi badawczo –rozwojowej – do 5 % otrzymanego bonu.
UWAGA: Usługa badawcza musi być obligatoryjnym przedmiotem przekazanego bonu, a audyt technologiczny może wystąpić jedynie jako jeden z jego elementów.
Rezultatem skorzystania ze wsparcia w Schemacie 1.2.C.b ma być między innymi:
– zainicjowanie kontaktów mikro-, małych oraz średnich przedsiębiorców z jednostkami naukowymi czego efektem będzie poprawa działalności przedsiębiorstwa, w oparciu o wiedzę wywodzącą się ze środowisk naukowych;
– ulepszenie produktu, posiadanej technologii.
Realizacja projektu grantowego ma umożliwić przyznanie bonów/grantów jedynie projektom, których realizacja przyczyni się do powstania innowacji produktowej lub procesowej, a także projektom wpisującym się w specjalizacje i podobszary dolnośląskich regionalnych specjalizacji określonych w Dolnośląskiej Strategii Innowacji 2030 przyjętej uchwałą nr 3270/VI/21 Zarządu
Województwa Dolnośląskiego z dnia 5 stycznia 2021 r.
Dolnośląska Strategia Innowacji 2030 dostępna jest na stronie internetowej DIP: http://www.dip.dolnyslask.pl/o-programie/zapoznaj-sie-z-prawem-i-dokumentami.html.
UWAGA:
Wykonawcą usługi badawczo-rozwojowej może być wyłącznie jednostka naukowa rozumiana jako organizacja prowadząca badania i upowszechniająca wiedzę, określona w art. 2 pkt 83 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 [GBER].
W trakcie oceny wniosku o dofinansowanie sprawdzane będzie czy założenia realizacji projektu grantowego przedstawione przez wnioskodawcę, zapewniają realizację usług poprzez Wykonawcę – jednostkę naukową posiadającą siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, która zalicza się do jednej z poniższych kategorii zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie:
1) „organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę”, określone w art. 2 pkt 83 rozporządzenia KE (UE) nr 651/2014 uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu, posiadające kategorię naukową A+, A albo B ustawy przyznaną na podstawie przepisów o szkolnictwie wyższym i nauce; lub
2) spółki celowe uczelni, o których mowa w art. 149 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce lub spółki celowe jednostki naukowej; lub
3) centra transferu technologii uczelni, o których mowa w art. 148 ust. 1 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce; lub
4) przedsiębiorcy posiadający status centrum badawczo-rozwojowego, o którym mowa w art. 17 ust. 1 ustawy z dnia 30 maja 2008 r. o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej; lub
5) akredytowane laboratoria (posiadające akredytację Polskiego Centrum Akredytacji) lub notyfikowane laboratoria przez podmioty, o których mowa w art. 21 ust. 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności; lub
6) Sieć Badawcza Łukasiewicz, o której mowa w art. 1 ust. 1 ustawy z dnia 21 lutego 2019 r. o Sieci Badawczej Łukasiewicz;
Ponadto Wnioskodawca łącznie z partnerami (jeśli dotyczy) w ramach projektu nie mogą jednocześnie występować jako operator bonów i jednocześnie wykonawca usług B+R.
Jeden grantobiorca, może złożyć tylko jeden wniosek o grant.
Grantodawca (operator bonów), włącznie z partnerami (jeśli dotyczy), w ramach projektu nie może być jednocześnie grantobiorcą i/lub wykonawcą usługi. Grantobiorca nie może być podmiotem powiązanym z beneficjentem / grantodawcą osobowo lub kapitałowo.
Dany podmiot może wystąpić tylko jeden raz jako wnioskodawca (lider) i jeden raz jako partner we wnioskach o dofinansowanie projektów złożonych w ramach konkursu. Liczba podmiotów wchodzących w skład projektu partnerskiego nie może przekroczyć 4 podmiotów (włącznie z liderem);
II. Rodzaj podmiotów, które mogą ubiegać się o dofinansowanie
O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się następujące typy Wnioskodawców/Beneficjentów oraz Partnerów (zwanymi dalej grantodawcami):
jednostki samorządu terytorialnego;
Instytucje Otoczenia Biznesu (IOB), w tym organizacje pozarządowe.
Zgodnie z definicją zawartą w SZOOP RPO WD 2014-2020 Instytucje Otoczenia Biznesu (IOB) to, bez względu na formę prawną, podmioty prowadzące działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, niedziałające dla zysku lub przeznaczające zysk na cele statutowe zgodnie z zapisami w statucie lub innym równoważnym dokumencie założycielskim. Posiadające bazę materialną, techniczną i zasoby ludzkie oraz kompetencyjne niezbędne do świadczenia usług na rzecz sektora MŚP.
Wnioskodawca powinien potwierdzić poprzez zapisy w odpowiednich dokumentach rejestrowych (typu statut), że charakter prowadzonej przez niego działalności jest zgodny z treścią wyżej przytoczonej definicji oraz udokumentować prowadzenie takiej działalności w okresie co najmniej dwóch zamkniętych lat obrotowych przed dniem ogłoszenia konkursu (poprzez dołączenie do wniosku dokumentów potwierdzających, że IOB prowadzi działalność na rzecz MSP, np. statut IOB; kopia sprawozdań ze szkolenia; faktury lub umowy wystawione dla MSP potwierdzające wykonanie usług na rzecz MSP; listy uczestników szkoleń).
Dołączenie do dokumentacji aplikacyjnej potwierdzającej, że IOB w ciągu 2 lat przeprowadziła np. tylko jedno szkolenie dla MSP nie jest wystarczającym dokumentem potwierdzającym, że IOB prowadzi nieprzerwanie działalność na rzecz MSP w ciągu 2 zamkniętych lat obrotowych. Rodzaj i ilość dokumentów musi być adekwatna do dotychczasowej skali działania IOB oraz wielkości planowanego do realizacji zakresu projektu i pochodzić z różnych okresów 2 zamkniętych lat obrotowych.
UWAGA: Obowiązek spełnienia wyżej opisanych wymogów dotyczy zarówno wnioskodawcy (lidera w przypadku projektów partnerskich), jak i partnera/-ów w projekcie, jeśli deklarują status IOB.
III. Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów
Zgodnie z postanowieniami Harmonogramu naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla RPO WD 2014-2020, przyjętego Uchwałą Zarządu Województwa Dolnośląskiego na realizację Działania 1.2, Podziałania 1.2.1, Typ 1.2.Cb przewidziano:
7 338 641,00 EUR
(PLN 34 463 725,86 *, kurs 4,6962 ** na grudzień 2021 r.)
* W tym na procedurę odwoławczą zabezpiecza się kwotę 340 000,00 EUR .
** Alokacja przeliczona po kursie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) obowiązującym w czerwcu 2021 r. Ze względu na kurs EUR limit dostępnych środków może ulec zmianie, z tego powodu dokładna kwota dofinansowania zostanie określona na etapie rozstrzygnięcia konkursu.
IV. Zasady finansowania projektu
Zgodnie z kryteriami wyboru i SZOOP RPO WD:
Maksymalna wartość wsparcia w formule bonu – dofinansowania usługi na rzecz MŚP – do 200 tys. PLN na jednego przedsiębiorcę.
Maksymalne wnioskowane dofinansowanie nie może przekroczyć równowartości alokacji przeznaczonej na konkurs, pomniejszonej o kwotę 15% alokacji przeznaczoną na procedurę odwoławczą.
Miejsce realizacji projektu:zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SZOOP RPO WD „Zasady kwalifikowalności wydatków finansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020”.
V. Poziom dofinansowania projektów
Maksymalny poziom dofinansowania projektu grantowego wynosi:
do 85% całkowitych wydatków kwalifikowalnych
(z uwzględnieniem dopuszczalnych limitów kwalifikowalności wydatków dla projektów grantowych wynikających z zał. nr 7 do SZOOP).
Co najmniej 85% wydatków kwalifikowalnych w projekcie grantowym muszą stanowić wydatki przeznaczone na granty i nie więcej niż 15% wydatków kwalifikowalnych muszą stanowić wydatki nieprzeznaczone na granty.
W przypadku wystąpienia pomocy publicznej w części projektu obejmującej wydatki nie przeznaczone bezpośrednio na granty, dofinansowanie może być udzielane na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 19 marca 2015 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020. W tym przypadku wielkość dofinansowania może wynosić do 85% całkowitych wydatków kwalifikowalnych (z uwzględnieniem zasady dot. całkowitej kwoty pomocy de minimis przyznanej jednemu przedsiębiorstwu wynoszącej do 200 000 zł w okresie trzech lat podatkowych).
Wielkość, limity dofinansowania oraz podstawę prawną udzielenia grantu, każdorazowo określa umowa o powierzenie grantu zawierana pomiędzy grantodawcą a grantobiorcą. Umowa o powierzenie grantu podlega akceptacji DIP i musi być zgodna z wymogami zawartymi w „Zaleceniach do realizacji projektów grantowych.”
Szczegółowe informacje dot. wystąpienia pomocy publicznej w projektach grantowych zawarte są w „Zaleceniach do realizacji projektów grantowych.”
UWAGA:
IZ RPO WD 2014-2020, mając na celu promowanie projektów grantowych, we wzorze umowy o dofinansowanie projektu grantowego (będącej załącznikiem do dokumentacji konkursowej) ułatwi grantodawcom pozyskiwanie środków na realizację projektów poprzez zwiększenie limitu udzielanej zaliczki w projekcie (co do zasady do 95% kwoty dofinansowania projektu). Zaliczka może być wypłacona grantodawcy w jednej lub kilku transzach. Pierwsza transza zaliczki wypłacana jest po zawarciu z IOK umowy o dofinansowanie projektu grantowego, na podstawie prawidłowo sporządzonego i zatwierdzonego przez IOK wniosku o zaliczkę. Każda kolejna – na podstawie prawidłowego i zatwierdzonego przez IOK wniosku o płatność po odpowiednim rozliczeniu poprzednich transz. W przypadku pierwszej transzy zaliczki grantodawca zobowiązany jest rozliczyć co najmniej 70% jej wysokości w terminie do 180 dni od dnia przekazania środków. W przypadku drugiej i kolejnych transz zaliczki – grantodawca zobowiązany jest rozliczyć co najmniej 70% łącznej kwoty przekazanych wcześniej transz zaliczki w terminie do 180 dni od dnia przekazania ostatniej transzy zaliczki. Szczegółowe zapisy w zakresie rozliczania zaliczek zostaną określone przez IOK w umowie o dofinansowanie projektu grantowego.
Należy przy tym mieć na uwadze, iż system ten został wprowadzony jedynie dla grantodawców i nie ma zastosowania w przypadku grantobiorców, wobec których stosuje się wsparcie w formie refundacji wydatków. A zatem środki otrzymanej zaliczki mogą zostać przeznaczone na wypłatę grantu dopiero po potwierdzeniu przez grantodawcę, że grantobiorca poniósł w sposób prawidłowy wydatki, do których był zobligowany.
VI. Okres realizacji projektu
Szczegółowe informacje na temat okresu kwalifikowalności wydatków grantobiorcy i grantodawcy znajdują się w Regulaminie Konkursu.
IOK rekomenduje przyjąć termin zakończenia realizacji projektu do 30 czerwca 2023 r.
Wniosek końcowy o płatność należy złożyć w terminie do 60 dni od daty zakończenia realizacji projektu wskazanej w umowie o dofinansowanie, jednak nie później niż 30 czerwca 2023 roku. W przypadku, gdy data zakończenia realizacji projektu będzie określona na 30 czerwca 2023 roku, wniosek o płatność końcową należy złożyć w tym samym dniu.
W uzasadnionych przypadkach, z przyczyn niezależnych od beneficjenta – IOK może wyrazić zgodę na wydłużenie tego terminu złożenia ostatniego wniosku o płatność.
Uwaga: do wskazanego terminu złożenia ostatniego wniosku o płatność projekt musi być zakończony.
VII. Termin, miejsce i sposób składnia wniosków o dofinansowanie projektu oraz sposób uzupełniania w nich braków formalnych/oczywistych omyłek
Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem aplikacji Generator Wniosków o dofinansowanie EFRR, dostępnej na stronie: https://snow-dip.dolnyslask.pl/ i przesyła do IOK w ramach niniejszego konkursu w terminie:
od godz. 8:00 dnia 02.08.2021 r. do godz. 15:00 dnia 30.09.2021 r.
Logowanie do Generatora Wniosków w celu wypełnienia i złożenia wniosku o dofinansowanie będzie możliwe w czasie trwania naboru wniosków. Aplikacja służy do przygotowania wniosku o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. System umożliwia tworzenie, edycję oraz wydruk wniosków o dofinansowanie, a także zapewnia możliwość ich złożenia do właściwej instytucji.
Wniosek powinien zostać złożony wyłącznie za pośrednictwem aplikacji Generator Wniosków o dofinansowanie EFRR, dostępnej na stronie: https://snow-dip.dolnyslask.pl/ we wskazanym w Regulaminie terminie. Wnioskodawca nie składa wersji papierowej wniosku o dofinansowanie na etapie aplikowania i oceny. Złożona do IOK wersja papierowa wniosku o dofinansowanie nie będzie podlegać ocenie.
IOK nie wymaga podpisu elektronicznego (z wykorzystaniem ePUAP lub certyfikatu kwalifikowanego) wniosku o dofinansowanie złożonego w aplikacji Generator Wniosków o dofinansowanie EFRR.
Skany załączanych w aplikacji Generator Wniosków o dofinansowanie EFRR załączników będących kopiami dokumentów muszą być potwierdzone „za zgodność z oryginałem”:
- przez osoby uprawnione do podpisania wniosku o dofinansowanie zgodnie z dokumentami statutowymi lub załączonym do wniosku pełnomocnictwem – jeżeli właścicielem dokumentu potwierdzanego „za zgodność” jest Wnioskodawca, lub
- przez właściciela dokumentu potwierdzanego „za zgodność” niebędącego Wnioskodawcą – jeżeli właścicielem dokumentu potwierdzanego „za zgodność” jest podmiot inny niż Wnioskodawca np. Partner, podmiot realizujący projekt.
W każdym przypadku, w którym jest mowa o kopii dokumentu potwierdzonej za zgodność z oryginałem, należy przez to rozumieć:
– kopię zawierającą klauzulę „Za zgodność z oryginałem” umieszczoną na każdej stronie poświadczoną własnoręcznym podpisem Wnioskodawcy lub osoby uprawnionej do reprezentowania Wnioskodawcy oraz opatrzoną aktualną datą i pieczęcią Wnioskodawcy, lub
– kopię zawierającą na pierwszej stronie dokumentu klauzulę „Za zgodność z oryginałem od strony … do strony…” opatrzonej podpisem Wnioskodawcy lub osoby uprawnionej do reprezentowania Wnioskodawcy, pieczęcią oraz aktualną datą – w tym przypadku osoba uprawniona do reprezentowania Wnioskodawcy powinna zaparafować każdą stronę kopii dokumentu.
Wnioski należy składać w języku polskim. Wnioski wypełnione w języku obcym (obowiązuje język polski), nie będą rozpatrywane.
Za datę wpływu wniosku o dofinansowanie do IOK uznaje się datę skutecznego złożenia wniosku za pośrednictwem aplikacji Generator Wniosków o dofinansowanie EFRR.
W przypadku problemów technicznych z systemem informatycznym SNOW należy niezwłocznie zgłosić problem na adres email: maciej.syrek@dip.dolnyslask.pl.
Wnioski robocze w aplikacji Generator Wniosków o dofinansowanie EFRR są uznawane za złożone nieskutecznie i nie podlegają ocenie.
W przypadku złożenia wniosku o dofinansowanie projektu w aplikacji Generator Wniosków o dofinansowanie EFRR po terminie wskazanym w Regulaminie i w ogłoszeniu o konkursie, wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia.
Złożenie wniosku o dofinansowanie w Generatorze Wniosków o dofinansowanie EFRR oznacza potwierdzenie zgodności wskazanej w nim treści, w szczególności oświadczeń zawartych w dokumencie (i załącznikach, które stanowią jego integralną część) ze stanem faktycznym.
Oświadczenia oraz dane zawarte we wniosku o dofinansowanie projektu są składane pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań (z wyłączeniem oświadczenia, o którym mowa w art. 41 ust. 2 pkt 7c ustawy wdrożeniowej, tj. oświadczenia dotyczącego świadomości skutków niezachowania wskazanej formy komunikacji). Wniosek o dofinansowanie projektu zawiera klauzulę następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywych oświadczeń”, która zastępuje pouczenie IOK o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań
Wnioskodawca ma możliwość wycofania wniosku o dofinansowanie podczas trwania konkursu oraz na każdym etapie jego oceny. Należy wówczas złożyć do IOK pismo z prośbą o wycofanie wniosku podpisane przez osobę uprawnioną (osoby uprawnione) do podejmowania decyzji w imieniu Wnioskodawcy.
IOK zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu składania wniosków o dofinansowanie lub złożenia ich w innej formie niż wyżej opisana. Decyzja w powyższej kwestii zostanie przedstawiona w formie komunikatu we wszystkich miejscach, gdzie opublikowano ogłoszenie.
IOK nie przewiduje możliwości skrócenia terminu składania wniosków o dofinansowanie.
Forma składania wniosków określona w tym punkcie Regulaminu obowiązuje także przy składaniu każdej poprawionej wersji wniosku o dofinansowanie.
Forma i sposób komunikacji pomiędzy IOK i Wnioskodawcą:
Wnioskodawca oświadcza, że zapoznał się z formą i sposobem komunikacji z IOK w trakcie trwania konkursu wskazanym w Regulaminie konkursu i jest świadomy skutków ich niezachowania (w tym niedochowania wyznaczonych przez IOK terminów), zgodnie z postanowieniami Regulaminu.
Do postępowania w zakresie ubiegania się o dofinansowanie oraz udzielania dofinansowania nie stosuje się ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego, z wyjątkiem przepisów dotyczących wyłączenia pracowników organu i sposobu obliczania terminów, chyba że ustawa wdrożeniowa stanowi inaczej.
Na podstawie art. 41 ust. 2 pkt. 7b, art. 43 oraz art. 50 ustawy wdrożeniowej komunikacja między Wnioskodawcą a IOK będzie odbywała się elektronicznie za pośrednictwem Systemu Naboru i Oceny Wniosków (zwany dalej SNOW) poprzez Moduł „Wiadomości” w Generatorze Wniosków o dofinansowanie EFRR (zwany dalej GWND), za wyjątkiem pisemnej informacji o zakończeniu oceny projektu. IOK zastrzega, że w przypadku wystąpienia problemów natury informatycznej zastępczo stosowana będzie komunikacja za pomocą pisma, o czym IOK poinformuje na stronie internetowej DIP www.dip.dolnyslask.pl.
Forma złożenia wniosku o dofinansowanie projektu po poprawie na wezwanie IOK jest tożsama z formą złożenia pierwszej wersji wniosku.
Komunikacja elektroniczna za pośrednictwem SNOW będzie odbywała się w następujący sposób:
- w momencie wysłania przez IOK, na wskazane we wniosku adresy e-mailowe Wnioskodawcy (siedziby i do korespondencji), wysyłane będzie powiadomienie informujące o wpłynięciu nowej wiadomości do indywidualnej skrzynki odbiorczej w Module „Wiadomości” w GWND, na koncie użytkownika, z którego wysłany został wniosek do IOK;
- wiadomości wysyłane do Wnioskodawcy będą automatycznie ustawione z żądaniem potwierdzenia odbioru, potwierdzenie odbioru będzie dokonywane ręcznie przez Wnioskodawcę i będzie poprzedzać wyświetlenie wiadomości do odczytu;
- w przypadku braku odbioru wiadomości przez Wnioskodawcę, na wskazane we wniosku adresy e-mailowe Wnioskodawcy (siedziby i do korespondencji), wysyłane będą automatyczne powiadomienia, których celem będzie przypomnienie o konieczności odebrania pisma w Module „Wiadomości” w GWND – pierwsze powiadomienie zostanie wysłane po 3 dniach od wysłania wiadomości, a w przypadku dalszego braku odbioru zostanie wysłane powtórne powiadomienie po 7 dniach od wysłania wiadomości;
- terminy dla wezwań do uzupełnienia i/lub poprawy wniosku o dofinansowanie przekazane za pośrednictwem SNOW zarówno w przypadku, gdy dotyczą one warunków formalnych, oczywistych omyłek oraz wezwań do uzupełnienia i/lub poprawy projektu w zakresie niespełnienia kryteriów wyboru projektów liczą się od dnia następującego po dniu ich wysłania.
Żądanie potwierdzenia odbioru oraz automatyczne (w tym powtórne) powiadomienia nie zwalniają z obowiązku dotrzymania terminu wskazanego w wezwaniu, tj. liczonego od dnia następującego po dniu wysłania wezwania.
Wnioskodawca zobowiązuje się do odbioru korespondencji kierowanej do niego w ww. sposób.
Nieprzestrzeganie wskazanej formy komunikacji (w szczególności, gdy Wnioskodawca nie odbierze przesłanego za pomocą SNOW wezwania) oznaczać będzie:
- negatywną ocenę projektu w przypadku niespełnienia przez projekt kryteriów wyboru projektów;
- pozostawienie wniosku o dofinansowanie bez rozpatrzenia w przypadku niespełnienia przez wniosek warunków formalnych i/lub niepoprawienia oczywistych omyłek.
VIII. Zasady wyboru projektów
Konkurs nie został podzielony na rundy, o których mowa w art. 39 ust. 3 ustawy dnia 11 lipca 2014 r.
o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.
Szczegółowe informacje na temat zasad wyboru projektów znajdują się w Regulaminie Konkursu.
IX. Termin rozstrzygnięcia konkursu
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po zakończeniu procedury oceny formalnej i merytorycznej wszystkich wniosków o dofinansowanie.
Wyniki rozstrzygnięcia konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej DIP (www.dip.dolnyslask.pl) oraz na portalu Funduszy Europejskich (www.funduszeeuropejskie.gov.pl) jako lista projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania. Każdy Wnioskodawca zostaje powiadomiony pisemnie o zakończeniu oceny jego projektu.
Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to grudzień 2021 r.
IOK zastrzega sobie zmianę terminu rozstrzygnięcia konkursu. Zmiany w zakresie terminu rozstrzygnięcia konkursu nie będące skutkiem zmiany terminu naboru wniosków będą podawane do informacji w formie komunikatu zamieszczonego na stronie www.dip.dolnyslask.pl bez zmiany przedmiotowego Ogłoszenia.
X. Informacja o środkach odwoławczych przysługujących Wnioskodawcy
Wnioskodawcy, w przypadku negatywnej oceny jego projektu, przysługuje prawo do wniesienia protestu, zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.
Szczegółowe informacje na temat procedury odwoławczej znajdują się w Regulaminie Konkursu.
XI. Dokumentacja konkursowa
Regulamin Konkursu wraz z załącznikami (pełna dokumentacja) do Oś priorytetowa 1
Przedsiębiorstwa i innowacje Działanie 1.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa Poddziałanie 1.2.1
Innowacyjne przedsiębiorstwa – konkurs horyzontalny Typ 1.2.C.b Usługi dla przedsiębiorstw – „Bon na innowacje”
XII. Kontakt
Pytania dotyczące aplikowania o środki w Działaniu 1.2, Podziałaniu 1.2.1, Typ 1.2 Cb można kierować poprzez następującą instytucję:
Instytucja Organizująca Konkurs (IOK): DIP
– e-mail: info.dip@umwd.pl
– telefon: 71 776 58 13
– bezpośrednio w siedzibie:
DIP – Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca
ul. Strzegomska 2-4, 53-611 Wrocław
PYTANIA I ODPOWIEDZI(325,64 KB, pdf)
Dokumentacja konkursowa:
Ogłoszenie o konkursie (wersja archiwalna)(367,30 KB, docx)
Ogłoszenie o konkursie zmiana z dnia 21.12.2021(354,63 KB, docx)
Regulamin konkursu(wersja archiwalna)(192,75 KB, docx)
Regulamin konkursu zmiana z dnia 21.12.2021(164,66 KB, docx)
Informacja o wprowadzonej zmianie(332,19 KB, docx)
Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu –Wyciąg z Kryteriów wyboru projektów(68,39 KB, docx)
Załącznik nr 2 do Regulaminu konkursu –Zalecenia Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 do realizacji projektów grantowych(180,36 KB, docx)
Zał. nr 1 do Zaleceń –Wykaz dokumentów, jakie należy przedłożyć do wniosku o płatność wraz z zasadami opisu dokumentów księgowych(183,58 KB, docx)
Zał. nr 2 do Zaleceń –Postęp w realizacji wskaźników(87,00 KB, xls)
Załącznik nr 3 do Regulaminu konkursu –Wzór wniosku o dofinansowanie projektu(463,81 KB, docx)
Instrukcja wypełniania wniosku 1.2 C.b(170,77 KB, docx)
Załącznik nr 1 do instrukcji – wskaźniki(47,58 KB, docx)
Załącznik nr 4 do Regulaminu konkursu –Wzór umowy o dofinansowanie projektu(190,60 KB, docx)
Zał. nr 3 do umowy o dofinansowanie –Harmonogram płatności(116,68 KB, xlsx)
Zał. nr 4 do umowy o dofinansowanie –Obowiązki informacyjne Beneficjenta(16,56 MB, doc)
Zał. nr 5 do umowy o dofinansowanie –Wykaz osób uprawnionych do wykonywania w imieniu Beneficjenta czynności związanych z realizacją projektu w ramach SL2014(328,68 KB, docx)
Zał. nr 6 do umowy o dofinansowanie –Zakres danych osobowych powierzonych do przetwarzania(340,51 KB, docx)
Zał. nr 7 do umowy o dofinansowanie –Klasyfikacja budżetowa projektu(67,71 KB, xlsx)
Zał. nr 8 do umowy o dofinansowanie –Zasady kwalifikowalności wydatków(135,71 KB, docx)
Zał. nr 9 do umowy o dofinansowanie –Zalecenia Instytucji Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 do realizacji projektów grantowych(180,36 KB, docx)
Załącznik nr 5 do Regulaminu konkursu –Wykaz załączników do wniosku o dofinansowanie(78,17 KB, docx)
Załącznik nr 6 do Regulaminu konkursu –Lista sprawdzająca(339,55 KB, docx)
Załącznik nr 7 do Regulaminu konkursu –Wykaz dokumentów do podpisania umowy/decyzji o dofinansowanie(49,35 KB, docx)
Oświadczenie dot. udziału w projekcie (335,11 KB, docx)
Oświadczenie dot. udziału w projekcie(335,11 KB, docx) – aktualizacja 17.09.2021