1.2 A „Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R”- konkurs horyzontalny (364/19)
Ocena merytoryczna (wyniki konkursu):
Lista projektów, które spełniły kryteria wyboru(577,50 KB, xls) (10.06.2020)
Informacja o składzie KOP(89,50 KB, xls)
Ocena formalna:
Lista projektów, które spełniły kryteria oceny formalnej(49,33 KB, xlsx) (12.05.2020)
———————————————————————————————————————————–
Podsumowanie naboru RPDS.01.02.01-IP.01-02-364/19
Liczba zarejestrowanych wniosków: 3 szt.
Wnioskowana kwota dofinansowania: 3 250 839,76 zł
Procent wykorzystanej alokacji: 6,34 %
————————————————————————————————————————————
RPDS.01.02.01-IP.01-02-364/19
DOLNOŚLĄSKA INSTYTUCJA POŚREDNICZĄCA,
której ZARZĄD WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO
22 maja 2015 r. powierzył zadania w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego
2014-2020
ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach
Oś priorytetowa 1
„Przedsiębiorstwa i innowacje”
Działanie 1.2
„Innowacyjne przedsiębiorstwa”
Poddziałanie 1.2.1
„Innowacyjne przedsiębiorstwa – konkurs horyzontalny”
Schemat 1.2 A
„Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R”
Wspólne Przedsięwzięcie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju
„Dolnośląska Strefa Technologii Biomedycznych”
Termin naboru (składania wniosków):
od godz. 8.00 dnia 19.11.2019 r. do godz. 15.00 dnia 31.01.2020 r.
I. Rodzaj projektów podlegających dofinansowaniu
Przedmiotem konkursu są typy projektów w ramach Osi priorytetowej 1 Przedsiębiorstwa i innowacje RPO WD 2014-2020 określone dla Działania 1.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa, Poddziałania nr 1.2.1 Innowacyjne przedsiębiorstwa – konkurs horyzontalny, którego celem szczegółowym jest zwiększona aktywność badawczo-rozwojowa przedsiębiorstw, Schemat 1.2 A Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R polegająca na:
– prowadzeniu prac rozwojowych (eksperymentalnych prac rozwojowych)1,
– wdrożeniu wyników tych prac (tylko w przypadku MŚP), rozumianym jako wprowadzenie wyników eksperymentalnych prac rozwojowych do własnej działalności gospodarczej beneficjenta-przedsiębiorcy lub konsorcjanta będącego przedsiębiorcą poprzez rozpoczęcie produkcji lub świadczenia usług na bazie uzyskanych wyników.
Wyżej wymienione prace muszą wpisywać się w zakres tematyczny przedstawiony w Agendzie Badawczej Wspólnego Przedsięwzięcia (załącznik nr 7 do Regulaminu Konkursu „Zakres tematyczny konkursu”).
Uwaga: Projekt musi mieć charakter projektu badawczego, w którym przewidziano realizację prac rozwojowych. Komponent wdrożeniowy jest możliwy tylko w przypadku projektów realizowanych przez MŚP i pod warunkiem, że stanowi on mniejszość (tj. maksymalnie 49%) całkowitych wydatków kwalifikowalnych Projektu.
Uwaga: W ramach organizowanego konkursu nie będzie można uzyskać wsparcia na prowadzenie badań przemysłowych.
Wsparcie jest skoncentrowane na MŚP. W ramach schematu 1.2 A wsparcie dla dużych firm będzie skupiać się na obszarach wysokiego ryzyka/niskiej rentowności lub projektach o wyjątkowym charakterze, które nie mogą być zrealizowane przez MŚP (duży przedsiębiorca2 ma obowiązek przedstawienia wraz z wnioskiem o dofinansowanie załącznika pn. „Analiza rynku potwierdzająca, że projekt nie może być realizowany przez MŚP (w przypadku dużych przedsiębiorstw)”.
Dofinansowanie można otrzymać na:
a) wydatki/koszty przedsiębiorstw w obszarze prac rozwojowych (eksperymentalnych prac rozwojowych).
Projekty badawcze przedsiębiorstw mają służyć opracowaniu nowych lub istotnie ulepszonych produktów i procesów produkcyjnych (innowacje produktowe, procesowe).
Projekty mogą być realizowane przez przedsiębiorstwa samodzielnie bądź jako lidera konsorcjum we współpracy z zewnętrznymi podmiotami, m.in.: jednostkami naukowymi, szkołami wyższymi, IOB lub podmiotami leczniczymi.
b) zakup i dostosowanie (koszt zakupu i dostosowania) do wdrożenia wyników prac B+R oraz praw własności intelektualnej (m.in. patentów, licencji, know-how lub innej nieopatentowanej wiedzy technicznej).
Dostosowanie zakupionych wyników prac B+R jest możliwe tylko w przypadku konieczności przeprowadzenia, uzupełniających/dostosowujących technologie do specyfiki przedsiębiorstwa, eksperymentalnych prac rozwojowych. Prace te będą mogły być prowadzone zarówno samodzielnie przez przedsiębiorstwa, jak i w formie zlecenia (podwykonawstwa).
W efekcie ww. typów projektów (prowadzonych przez przedsiębiorstwa samodzielnie prac badawczych lub dzięki zakupowi wyników B+R) osiągnięty zostanie etap zaawansowania innowacyjnego rozwiązania (produktu, usługi, procesu) pozwalający na jego urynkowienie.
W przypadku dużych przedsiębiorstw wsparcie dotyczyć może prac badawczo-rozwojowych do etapu pierwszej produkcji włącznie.
Wsparciem objęte będą przedsięwzięcia dotyczące jednego z tematów wymienionych w Zakresie tematycznym konkursu (załącznik nr 7 do regulaminu) oraz zgodne z obszarami inteligentnych specjalizacji regionu(załącznik do Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Dolnośląskiego 2011-2020 Ramy Strategiczne na rzecz inteligentnych specjalizacji Dolnego Śląska).
UWAGA
Jeden Wnioskodawca może złożyć w tym naborze tylko jeden wniosek o dofinansowanie.
W projekcie można powierzyć realizację części prac rozwojowych (eksperymentalnych) podwykonawcy. Wartość prac realizowanych na zasadzie podwykonawstwa nie może przekroczyć:
50% kosztów kwalifikowalnych ponoszonych w projekcie przez przedsiębiorcę,
10% kosztów kwalifikowalnych ponoszonych w projekcie przez jednostkę naukową.
Lider konsorcjum oraz Konsorcjanci nie mogą zlecać sobie nawzajem realizacji prac w projekcie na zasadzie podwykonawstwa.
Podstawa udzielenia pomocy publicznej/pomocy de minimis |
Wsparcie w konkursie do schematu 1.2.A będzie udzielane przedsiębiorcom wyłącznie jako:
- pomoc publiczna na badania i rozwój (w oparciu o rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 21 lipca 2015 r. w sprawie udzielania pomocy na badania podstawowe, badania przemysłowe, eksperymentalne prace rozwojowe oraz studia wykonalności w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014–2020);
- regionalna pomoc inwestycyjna (w oparciu o rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 września 2015 r. w sprawie udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020, z późn. zm.);
- pomoc de minimis (w oparciu o rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 19 marca 2015 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014–2020).
Możliwe jest łączenie w projekcie ww. rodzajów pomocy publicznej.
Wsparcie udzielane konsorcjantom będącym jednostkami naukowymi na realizację prac rozwojowych w ramach projektu nie stanowi pomocy publicznej w przypadku, gdy projekt jest realizowany w ramach ich działalności niegospodarczej .
II. Rodzaj podmiotów, które mogą ubiegać się o dofinansowanie
O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się następujące typy beneficjentów:
- przedsiębiorcy3 (w tym przedsiębiorcy typu spin off) – zgodnie z definicją w art. 1 zał. nr I do rozporządzenia 651/2014.
- konsorcja przedsiębiorstw z IOB, w tym organizacjami pozarządowymi.
- konsorcja przedsiębiorstw z jednostkami naukowymi4, uczelniami/szkołami wyższymi lub podmiotami leczniczymi, bądź ze spółkami celowymi tworzonymi przez te podmioty.
III. Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ogłoszonym naborze (alokacja) wynosi:
W ramach Schematu 1.2 A – 11 700 000,00 EUR. Po przeliczeniu wg kursu 1 Euro = 4,3809 PLN*(kurs według Europejskiego Banku Centralnego z przedostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc ogłoszenia tj. z dnia 29.08.2019 r.) alokacja w PLN wynosi 51 256 530,00 PLN.
Ze względu na kurs EUR limit dostępnych środków może ulec zmianie. Z tego powodu dokładna kwota dofinansowania zostanie określona na etapie rozstrzygnięcia konkursu.
IV. Zasady finansowania projektu
Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu wynosi 100 000 PLN
Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych projektu wynosi 4 300 000 PLN
Miejsce realizacji projektu:zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SZOOP RPO WD „Zasady kwalifikowalności wydatków finansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
V. Poziom dofinansowania projektów
W przypadku wydatków objętych pomocą na badania i rozwój, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 21 lipca 2015 r. w sprawie udzielania pomocy na badania podstawowe, badania przemysłowe, eksperymentalne prace rozwojowe oraz studia wykonalności w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014–2020 – zgodnie z poniższą tabelą:
Przedsiębiorca | Prace rozwojowe (eksperymentalne) | |
Maksymalne dofinansowanie | Maksymalne dofinansowanie po uwzględnieniu zwiększenia* | |
Mikro | 45% | 60% |
Mały | 45% | 60% |
Średni | 35% | 50% |
Duży | 25% | 40% |
*Intensywność pomocy w przypadku eksperymentalnych prac rozwojowych można zwiększyć o 15 punktów procentowych, do maksymalnie 60% kosztów kwalifikowalnych (w przypadku mikroprzedsiębiorstwa), jeżeli spełniony jest jeden z następujących warunków:
a) projekt zakłada efektywną współpracę:
– między przedsiębiorstwami, wśród których przynajmniej jedno jest MŚP, lub jest realizowany w co najmniej dwóch państwach członkowskich lub w państwie członkowskim i w państwie umawiającej się strony Porozumienia EOG, przy czym żadne pojedyncze przedsiębiorstwo nie ponosi więcej niż 70% kosztów kwalifikowalnych, lub
– między przedsiębiorstwem i co najmniej jedną organizacją prowadzącą badania i upowszechniającą wiedzę, jeżeli ta ostatnia ponosi co najmniej 10% kosztów kwalifikowalnych i ma prawo do publikowania własnych wyników badań;
b) wyniki projektu są szeroko rozpowszechniane podczas konferencji, za pośrednictwem publikacji, ogólnodostępnych baz bądź oprogramowania bezpłatnego lub otwartego.
Obowiązek rozpowszechniania wyników projektu uważa się za spełniony, jeśli w okresie 3 lat od zakończenia projektu jego wyniki:
– zostaną zaprezentowane na co najmniej 3 konferencjach naukowych i technicznych, w tym co najmniej 1 o randze ogólnokrajowej
lub
– zostaną opublikowane w co najmniej 2 czasopismach naukowych lub technicznych, zawartych w wykazie czasopism opracowanym przez MNiSW5lub w powszechnie dostępnych bazach danych, zapewniających swobodny dostęp do uzyskanych wyników badań (surowych danych badawczych)
lub
– zostaną w całości rozpowszechnione za pośrednictwem oprogramowania bezpłatnego lub oprogramowania z licencją otwartego dostępu.
Fakt spełnienia powyższych wymagań będzie przedmiotem kontroli IP. Niespełnienie danego warunku (wskazanego w pkt. a lub b) spowoduje zwrot części dofinansowania wynikającej z ww. premii.
W przypadku wydatków objętych regionalną pomocą inwestycyjną (komponent wdrożeniowy), zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 3 września 2015 r. w sprawie udzielania regionalnej pomocy inwestycyjnej w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020 (z późn. zm.):
a) dla mikro i małych przedsiębiorstw – do 45% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;
b) dla średnich przedsiębiorstw – do 35% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;
Beneficjent pomocy musi wnieść wkład finansowy w wysokości co najmniej 25% kosztów kwalifikowalnych, pochodzący ze środków własnych lub zewnętrznych źródeł finansowania, w postaci wolnej od wszelkiego publicznego wsparcia finansowego.
W przypadku wydatków objętych pomocą de minimis, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 19 marca 2015 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014–2020 – zgodnie z poziomem dofinansowania na dany rodzaj prac badawczych/wdrożeniowych (z zastrzeżeniem, że całkowita kwota pomocy de minimis dla danego podmiotu w okresie trzech lat podatkowych, z uwzględnieniem wnioskowanej kwoty pomocy de minimis oraz pomocy de minimis otrzymanej z innych źródeł) nie może przekroczyć równowartości 200 tys. euro).
UWAGA: W przypadku konsorcjum, wchodząca w jego skład jednostka naukowa, rozumiana zgodnie z definicją „organizacji prowadzącej badania i upowszechniającej wiedzę” określoną w art. 2 pkt 83 rozporządzenia nr 651/2014, może otrzymać do 100% dofinansowania, pod warunkiem, że nie będzie uznana za beneficjenta pomocy publicznej, a projekt jest realizowany w ramach jej działalności niegospodarczej.
W powyższej sytuacji maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych całego projektu nie może przekroczyć 85% wydatków kwalifikowalnych.
VI. Okres realizacji projektu
DIP rekomenduje przyjąć termin zakończenia realizacji projektu do 31 grudnia 2022 r.
Wniosek końcowy o płatność należy złożyć w terminie do 60 dni od daty zakończenia realizacji projektu, wskazanej w umowie o dofinansowanie. Termin złożenia wniosku końcowego o płatność nie może być późniejszy niż 30 czerwca 2023 roku (w uzasadnionych przypadkach, z przyczyn niezależnych od beneficjenta – IOK może wyrazić zgodę na wydłużenie tego terminu).”
Uwaga: do wskazanego terminu złożenia ostatniego wniosku o płatność projekt musi być zakończony.
VII. Termin, miejsce i sposób składnia wniosków o dofinansowanie projektu oraz sposób uzupełniania w nich braków formalnych/oczywistych omyłek
Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem aplikacji – generator wniosków o dofinansowanie EFRR – dostępnej na stronie https://snow-dip.dolnyslask.pl/ i przesyła do DIP (Instytucji Organizującej Konkurs) w ramach niniejszego konkursu w terminie :
od godz. 8.00 dnia 19.11.2019 r. do godz. 15.00 dnia 31.01.2020 r.
Logowanie do Generatora Wniosków w celu wypełnienia i złożenia wniosku o dofinansowanie będzie możliwe w czasie trwania naboru wniosków. Aplikacja służy do przygotowania wniosku o dofinansowanie projektu realizowanego ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. System umożliwia tworzenie, edycję oraz wydruk wniosków o dofinansowanie, a także zapewnia możliwość ich złożenia do właściwej instytucji.
Ponadto do siedziby DIP (IOK) należy dostarczyć jeden egzemplarz wydrukowanej z aplikacji generator wniosków – papierowej wersji wniosku, opatrzonej czytelnym podpisem/ami lub parafą
i z pieczęcią imienną osoby/ób uprawnionej/ych do reprezentowania w terminie do godz. 15.00 dnia 31 stycznia 2020 r.
DIP nie przewiduje możliwości skrócenia terminu składania wniosków.
Wszystkie załączniki wymienione w sekcji „Załączniki” Wnioskodawca składa jedynie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji – generator wniosków o dofinansowanie EFRR – dostępnej na stronie http://snow-dip.dolnyslask.pl ww. terminie. Wszystkie załączniki muszą być podpisane/potwierdzone za zgodność z oryginałem.
Z uwagi na wymogi sprzętowe (system SNOW) załączniki w wersji elektronicznej powinny zostać sporządzone w formacie skanowanych do formatu PDF wydruków dokumentów potwierdzonych za zgodność z oryginałem. Pliki graficzne (zdjęcia) powinny dotyczyć jedynie przedstawienia miejsca realizacji projektu, zgromadzonych zasobów technicznych, tj. wyłącznie w odniesieniu do załącznika Dokumenty inwentaryzacyjne stanu istniejącego obiektu wraz z fotografiami.
W przypadku wyboru projektu Wnioskodawcy do dofinansowania, Wnioskodawca zobligowany będzie do przesłania ww. załączników, (które zostały wysłane w wersji elektronicznej) w wersji papierowej przed podpisaniem umowy o dofinansowanie.
Za datę wpływu do DIP/IOK uznaje się datę wpływu wniosku w wersji papierowej. Zgodnie z art. 57 § 5 pkt 2 KPA, termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem nadano pismo w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe. W takim wypadku decyduje data stempla pocztowego. Decyzją Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 30 czerwca 2015 r., wydaną na podstawie art. 71 ustawy z dnia 23 listopada 2012r. – Prawo pocztowe, dokonany został wybór operatora wyznaczonego do świadczenia usług powszechnych na lata 2016-2025, którym została Poczta Polska SA.
Papierową wersję wniosku należy dostarczyć do sekretariatu Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej mieszczącej się pod adresem:
Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca
ul. Strzegomska 2-4
53-611 Wrocław
Suma kontrolna wersji elektronicznej wniosku (w systemie) musi być identyczna z sumą kontrolną papierowej wersji wniosku.
Wniosek należy złożyć w zamkniętej kopercie, której opis zawiera następujące informacje:
NUMER NABORU Numer wniosku o dofinansowanie Nazwa wnioskodawcy Adres wnioskodawcy NIP Tytuł projektu
WNIOSEK O DOFINANSOWANIE REALIZACJI PROJEKTU Oś priorytetowa 1 Przedsiębiorstwa i innowacje Działanie 1.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa
Poddziałanie 1.2.1 Innowacyjne przedsiębiorstwa – konkurs horyzontalny
Schemat 1.2 A Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R
Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ul. Strzegomska 2-4 53-611 Wrocław |
Wniosek o dofinansowanie należy sporządzić według Instrukcji wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu dostępnej na stronie internetowej DIP.
W każdym przypadku, w którym jest mowa o kopii dokumentu potwierdzonej za zgodność z oryginałem, należy przez to rozumieć:
– kopię zawierającą klauzulę „Za zgodność z oryginałem” umieszczoną na każdej stronie poświadczoną własnoręcznym podpisem Wnioskodawcy lub osoby uprawnionej do reprezentowania Wnioskodawcy oraz opatrzoną aktualną datą i pieczęcią Wnioskodawcy, lub
– kopię zawierającą na pierwszej stronie dokumentu klauzulę „Za zgodność z oryginałem od strony … do strony…” opatrzonej podpisem Wnioskodawcy lub osoby uprawnionej do reprezentowania Wnioskodawcy, pieczęcią oraz aktualną datą – w tym przypadku osoba uprawniona do reprezentowania Wnioskodawcy powinna zaparafować każdą stronę kopii dokumentu.
Wniosek powinien być trwale spięty w kompletny dokument.
Wraz z wnioskiem należy dostarczyć pismo przewodnie, na którym zostanie potwierdzony wpływ wniosku do IOK. Pismo to powinno zawierać te same informacje, które znajdują się na kopercie.
Wnioski złożone wyłącznie w wersji papierowej albo wyłącznie w wersji elektronicznej zostaną uznane za nieskutecznie złożone i pozostawione bez rozpatrzenia. W takim przypadku wersja papierowa wniosku (o ile zostanie złożona) będzie odsyłana na wskazany we wniosku o dofinansowanie adres korespondencyjny w ciągu 14 dni od daty złożenia.
Forma składania wniosków określona w tym punkcie Regulaminu obowiązuje także przy składaniu każdej poprawionej wersji wniosku o dofinansowanie.
W przypadku ewentualnych problemów z Generatorem, DIP zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu składania wniosków lub złożenia ich w innej formie niż wyżej opisana. Decyzja w powyższej kwestii zostanie przedstawiona w formie komunikatu we wszystkich miejscach, gdzie opublikowano ogłoszenie.
VIII. Zasady wyboru projektów
Konkurs nie został podzielony na rundy, o których mowa w art. 39 ust. 3 ustawy dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.
Szczegółowe informacje na temat zasad wyboru projektów znajdują się w Regulaminie Konkursu.
IX. Termin rozstrzygnięcia konkursu
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po zakończeniu procedury oceny formalnej oraz merytorycznej wszystkich wniosków o dofinansowanie.
Wyniki rozstrzygnięcia konkursu DIP zamieszcza na swojej stronie internetowej (www.dip.dolnyslask.pl) oraz na portalu Funduszy Europejskich www.funduszeeuropejskie.gov.pl jako listę/listy projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów, z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania. Każdy Wnioskodawca zostaje powiadomiony pisemnie o zakończeniu oceny jego projektu.
Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to czerwiec 2020 r.
DIP zastrzega sobie zmianę terminu rozstrzygnięcia konkursu.
X. Informacja o środkach odwoławczych przysługujących Wnioskodawcy
Wnioskodawcy, w przypadku negatywnej oceny jego projektu, przysługuje prawo do wniesienia protestu, zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.
Szczegółowe informacje na temat procedury odwoławczej znajdują się w Regulaminie Konkursu.
XI. Dokumentacja konkursowa
Regulamin Konkursu wraz z załącznikami (pełna dokumentacja) do Oś priorytetowa 1 Przedsiębiorstwa i innowacje, Działanie 1.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa, Poddziałanie nr 1.2.1 Innowacyjne przedsiębiorstwa – konkurs horyzontalny, Schemat 1.2 A Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R znajduje się na stronie internetowej www.dip.dolnyslask.pl.
XII. Kontakt
Pytania dotyczące aplikowania o środki w Działaniu 1.2, Podziałaniu 1.2.1, Schemat 1.2 A można kierować poprzez:
Instytucja Organizująca Konkurs (IOK): DIP
– e-mail: info.dip@umwd.pl
– telefon: 71 776 58 13
– bezpośrednio w siedzibie:
DIP – Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca
ul. Strzegomska 2-4, 53-611 Wrocław
___________________________________________________________________________________________________________________________________________
1 eksperymentalne prace rozwojowe – oznaczają zdobywanie, łączenie, kształtowanie i wykorzystywanie dostępnej aktualnie wiedzy i umiejętności z dziedziny nauki, technologii i biznesu oraz innej stosownej wiedzy i umiejętności w celu opracowywania nowych lub ulepszonych produktów, procesów lub usług. Mogą one także obejmować na przykład czynności mające na celu pojęciowe definiowanie, planowanie oraz dokumentowanie nowych produktów, procesów i usług. Eksperymentalne prace rozwojowe mogą obejmować opracowanie prototypów, demonstracje, opracowanie projektów pilotażowych, testowanie i walidację nowych lub ulepszonych produktów, procesów lub usług w otoczeniu stanowiącym model warunków rzeczywistego funkcjonowania, których głównym celem jest dalsze udoskonalenie techniczne produktów, procesów lub usług, których ostateczny kształt zasadniczo nie jest jeszcze określony. Mogą obejmować opracowanie prototypów i projektów pilotażowych, które można wykorzystać do celów komercyjnych, w przypadku gdy prototyp lub projekt pilotażowy z konieczności jest produktem końcowym do wykorzystania do celów komercyjnych, a jego produkcja jest zbyt kosztowna, aby służył on jedynie do demonstracji i walidacji. Eksperymentalne prace rozwojowe nie obejmują rutynowych i okresowych zmian wprowadzanych do istniejących produktów, linii produkcyjnych, procesów wytwórczych, usług oraz innych operacji w toku, nawet jeśli takie zmiany mają charakter ulepszeń (rozporządzenie 651/2014).
2 tj. przedsiębiorstw innych niż MŚP w rozumieniu Załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dn. 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu [GBER].
3 Za przedsiębiorstwo uznaje się podmiot w rozumieniu art. 1 Załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dn. 17 czerwca 2014 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu [GBER].
4 definiowanymi jako organizacje prowadzące badania i upowszechniające wiedzę, w rozumieniu art. 2 pkt 83 rozporządzenia 651/2014.
5 Komunikat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 31 lipca 2019 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych wraz z przypisaną liczbą punktów(wraz ze sprostowaniem z 1 sierpnia 2019 r.) [link do dokumentu].
Dokumentacja konkursowa:
Ogłoszenie o konkursie 1.2 A(448,01 KB, pdf)
Regulamin konkursu 1.2 A
(909,46 KB, pdf)
Załączniki do regulaminu konkursu:
1) Wzór wniosku o dofinansowanie 1.2 A(496,59 KB, docx)
Instrukcja wypelniania wniosku(231,06 KB, docx)
Załącznik nr 1 do instrukcji(42,43 KB, docx)
Dane finansowe pełna księgowość(40,91 KB, xlsx)
Dane finansowe uproszczona księgowosć(21,61 KB, xlsx)
2) Kryteria wyboru projektów 1.2 A(408,93 KB, docx)
3) Wzór umowy o dofinansowanie 1.2 A(489,95 KB, docx)
Załączniki do umowy:
a. Załącznik nr 3- Harmonogram płatności(116,68 KB, xlsx)
b. Załącznik nr 4- Wykaz dokumentów jakie należy przedłożyć do wniosku o płatność(529,00 KB, doc)
– Zestawienie składników wynagrodzenia personelu zaangażowanego w projekt(35,43 KB, xlsx)
(35,43 KB, xlsx)– Składniki wynagrodzenia(71,09 KB, xlsx)
(71,09 KB, xlsx)– Oświadczenie dot. US(364,24 KB, docx)
– Oświadczenie dot. ZUS(334,31 KB, docx)
(334,31 KB, docx)– Oświadczenia Beneficjenta(392,50 KB, doc)
(392,50 KB, doc)c. Załącznik nr 5- Obowiązki informacyjno- promocyjne Beneficjenta(16,43 MB, doc)
e. Załącznik nr 7- Zakres powierzonych do przetwarzania danych osobowych(340,81 KB, docx)
f. Załącznik nr 8- Klasyfikacja budżetowa budżetu(67,69 KB, xlsx)
(67,69 KB, xlsx)g. Załącznik nr 9- Zasady kwalifikowalności wydatków finansowanych z EFRR(127,20 KB, docx)
(77,00 KB, docx)(77,00 KB, docx)
4) Wykaz załączników do wniosku o dofinansowanie 1.2 A(77,00 KB, docx)
5) Lista sprawdzająca projekt w zakresie warunków formalnych i oczywistych omyłek(337,12 KB, docx)
6) Wykaz niezbędnych dokumentów do podpisania umowy o dofinansowanie(49,88 KB, docx)
7) Zakres tematyczny konkursu(96,59 KB, docx)