1.2.1 B Tworzenie i rozwój infrastruktury B+R przedsiębiorstw – konkurs horyzontalny
Wyniki ocen:
Wyniki weryfikacji technicznej – konkurs horyzontalny 1.2.1 B(204,79 KB, pdf)
Wyniki oceny formalnej – Lista projektów, które spełniły kryteria oceny formalnej(200,68 KB, pdf)
Rozstrzygnięto konkurs horyzontalny 1.2.1 B Tworzenie i rozwój infrastruktury B+R przedsiębiorstw. Poniżej lista projektów wybranych do dofinansowania po ocenie merytorycznej.
Wyniki oceny merytorycznej – Lista projektów, które spełniły kryteria wyboru projektów – konkurs horyzontalny 1.2.1 B(214,94 KB, pdf)
(212,46 KB, pdf)
Informacja o składzie Komisji Oceny Projektów(203,84 KB, pdf)
DOLNOŚLĄSKA INSTYTUCJA POŚREDNICZĄCA,
której ZARZĄD WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO
22 maja 2015r. powierzył zadania w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego
2014-2020
ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów
ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach
Oś priorytetowej 1
Przedsiębiorstwa i innowacje
Działaniu 1.2
„Innowacyjne przedsiębiorstwa”
Poddziałaniu 1.2.1
„Innowacyjne przedsiębiorstwa– konkurs horyzontalny”
Schemacie 1.2 B
Tworzenie i rozwój infrastruktury B+R przedsiębiorstw
Termin naboru (składania wniosków):
od godz. 8.00 30.11.2015r. do godz. 15.00 dnia 21.12.2015r.
I. Rodzaj projektów podlegających dofinansowaniu
W ramach konkursu dofinansowanie mogą otrzymać projekty obejmujące tworzenie i rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego przedsiębiorstw w zakresie dotyczącym:
-laboratoriów specjalistycznych oraz działów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach,
-centrów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach, będących jednostkami organizacyjnymi lub wyodrębnionymi organizacyjnie jednostkami rozpoczynającymi lub rozwijającymi działalność, której głównym zadaniem jest prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych w wydzielonych i przystosowanych do tego typu działalności pomieszczeniach przy wykorzystaniu infrastruktury technicznej oraz wykwalifikowanej kadry.
Wnioskodawca zobowiązany jest przedstawić plan prac B+R, które będą wykonywane dzięki infrastrukturze B+R będącej przedmiotem projektu. Inwestycje w aparaturę, sprzęt, technologie i inną niezbędną infrastrukturę powinny prowadzić do tworzenia innowacyjnych produktów, procesów i usług.
Inwestycje infrastrukturalne mogą być uzupełnione o działania związane z rozwojem umiejętności kadr przedsiębiorstwa z zakresu wykorzystania nowej infrastruktury/aparatury badawczej (w ramach cross-financingu).
Projekty realizowane mogą być przez przedsiębiorstwa samodzielnie bądź jako lidera konsorcjum we współpracy z zewnętrznymi podmiotami, m.in.: jednostkami naukowymi, szkołami wyższymi, IOB lub podmiotami leczniczymi.
Preferencję uzyskają projekty:
– których elementem będzie stworzenie etatów badawczych;
– realizowane w ramach konsorcjum przedsiębiorstwa oraz jednostki naukowej;
– realizowane w ramach partnerstw przedsiębiorstw;
– projekty podejmowane wspólnie z MŚP lub przewidujące współpracę z MŚP, NGO i instytucjami badawczymi – w przypadku dużych firm.
Pomoc będzie przyznawana na dowolną formę inwestycji początkowej.
Wszystkie projekty składane w ramach konkursu objęte będą pomocą publiczną,
a wsparcie udzielone zostanie zgodnie z art. 14 rozporządzeniem Komisji (UE) Nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającym niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz. Urz. UE L 187 z 26.06.2014, str. 1)
II. Rodzaj podmiotów, które mogą ubiegać się o dofinansowanie
Wsparcie udzielane będzie beneficjentom, bez względu na jego wielkość (mikro, mały, średni oraz duży), którzy prowadzą działalność gospodarczą w granicach administracyjnych województwa dolnośląskiegolub zamierzają realizować projekt/inwestycję na terenie województwa dolnośląskiego.
III. Środki przeznaczone na dofinansowanie projektów
Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w ogłoszonym naborze (alokacja) wynosi: równowartość 13 100 319 EUR. Po przeliczeniu wg kursu 1 Euro = 4,2405 PLN (kurs według Europejskiego Banku Centralnego z przedostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc ogłoszenia tj. z dnia 28.08.2015 r.) alokacja w PLN wynosi 55 551 902 PLN.
IV. Zasady finansowania projektu
Maksymalna wartość projektu nie może przekroczyć 25 000 000 PLN.
– Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych wynosi 100 000 PLN
– Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych wynosi 12 000 000 PLN
V. Poziom dofinansowania projektów
Poziom dofinansowania dla poszczególnych beneficjentów:
a) dla mikro i małych przedsiębiorców – do 45% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;
b) dla średnich przedsiębiorców – do 35% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;
c) dla dużych przedsiębiorców – do 25% wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;
Beneficjent pomocy musi wnieść wkład finansowy w wysokości co najmniej 25 % kosztów kwalifikowalnych, pochodzący ze środków własnych lub zewnętrznych źródeł finansowania, w postaci wolnej od wszelkiego publicznego wsparcia finansowego.
VI. Okres realizacji projektu
a) Rozpoczęcie prac (rzeczowej realizacji projektu) może nastąpić najwcześniej po złożeniu wniosku o dofinansowanie.
Powyższa reguła nie dotyczy zakupu gruntów ani prac przygotowawczych, takich jak uzyskanie zezwoleń i przeprowadzenie studiów wykonalności, które mogą rozpoczyna się od 1 stycznia 2014r.
Rozpoczęcie prac, z zastrzeżeniem ww. czynności w terminie wcześniejszym niż po zarejestrowaniu wniosku o dofinansowanie powoduje jego odrzucenie (negatywną ocenę).
b) Wniosek Beneficjenta o płatność końcową musi zostać złożony do DIP nie później jednak niż do 31 grudnia 2017 roku.
VII. Termin, miejsce i sposób składnia wniosków o dofinansowanie projektu oraz sposób uzupełniania w nich braków formalnych/oczywistych omyłek:
Wniosek należy wypełnić w aplikacji EXCEL za pomocą udostępnionego na stronie DIP formularza (zakres danych zawartych we wzorze wniosku o dofinansowanie nie ulega zmianie).
Wnioski w ramach niniejszego konkursu przyjmowane będą w wersji elektronicznej i wersji papierowej w jednym egzemplarzu.
a) Wersję elektroniczną wniosku należy zapisać na nośniku elektronicznym (płyta CD lub DVD) w formacie EXCEL. Opis płyty CD/DVD powinien zawierać: nazwę Wnioskodawcy, oraz tytuł projektu.
b) Wersja papierowa wniosku (każda strona wydruku) musi być zgodna z jego wersją elektroniczną. W celu uniknięcia niezgodności wersji papierowej z elektroniczną, po zapisaniu wersji elektronicznej wniosku i wydrukowaniu jego wersji papierowej, we wniosku nie należy dokonywać już żadnych zmian.
Wnioski można dostarczać:
- osobiście: do Punktu Przyjęć Wniosków (Sekretariat) w Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej – Wrocław, ul. Strzegomska 2-4,
- kurierem lub listem poleconym na adres: Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca, ul. Strzegomska 2-4, 53-611 Wrocław
Wniosek należy dostarczyć do DIP we wskazanym terminie w zamkniętej (zaklejonej) kopercie, oznaczonej zgodnie z poniższym wzorem:
Nazwa wnioskodawcy Adres wnioskodawcy NIP Tytuł projektu
WNIOSEK O DOFINANSOWANIE REALIZACJI PROJEKTU Oś priorytetowa 1 Przedsiębiorstwa i innowacje Działanie 1.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa Poddziałanie 1.2.1 „Innowacyjne przedsiębiorstwa – konkurs horyzontalny” Schemat 1.2 B Tworzenie i rozwój infrastrutury B+R przedsiębiorstw
Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ul. Strzegomska 2-4 53-611 Wrocław |
Wnioski złożone wyłącznie w wersji papierowej albo wyłącznie w wersji elektronicznej zostaną uznane za nieskutecznie złożone i pozostawione bez rozpatrzenia.
Termin:
Przyjmowanie wniosków o przyznanie dofinansowania w ramach Działania 1.2, Podziałania 1.2.1, Schematu 1.2 B odbywać się będzie w terminie:
od godz. 8.00 dnia 30.11.2015 r. do godz. 15.00 dnia 21.12.2015 r.
Jeden Wnioskodawca może złożyć w niniejszym naborze tylko jeden wniosek o dofinansowanie.
Uzupełnienie wniosku o dofinansowanie projektu lub poprawienie w nim oczywistej omyłki nie może prowadzić do jego istotnej modyfikacji (zgodnie z art. 43 ustawy wdrożeniowej). Powyższy warunek jest oceniany przez DIP. Szczegółowe informacje na temat sposobu uzupełnień braków formalnych oraz poprawy oczywistych omyłek znajdują się w Regulaminie Konkursu.
VIII. Zasady wyboru projektów:
Szczegółowe informacje na temat zasad wyboru projektów znajdują się w Regulaminie Konkursu.
IX. Termin rozstrzygnięcia konkursu:
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po zakończeniu procedury weryfikacji technicznej, oceny formalnej i merytorycznej wszystkich wniosków o dofinansowanie.
Wyniki oceny wniosków o dofinansowanie zostaną przekazane Wnioskodawcom pocztą tradycyjną oraz elektroniczną/faksem. Dodatkowo informacje zostaną opublikowane na stronie internetowej DIP (www.dip.dolnyslask.pl) i na portalu Funduszy Europejskich (www.funduszeeuropejskie.gov.pl)
Szczegółowe informacje na temat procedur weryfikacji technicznej, oceny formalnej i merytorycznej znajdują się w Regulaminie Konkursu.
Orientacyjny termin rozstrzygnięcia konkursu to kwiecień 2016r.
X. Informacja o środkach odwoławczych przysługujących Wnioskodawcy
Wnioskodawcy, w przypadku negatywnej oceny jego projektu, przysługuje prawo do wniesienia protestu, zgodnie z zasadami określonymi w ustawie z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz. U. z 2014 r. poz. 1146).
Szczegółowe informacje na temat procedur odwoławczej znajduje się w Regulaminie Konkursu.
XI. Dokumentacja konkursowa
Regulamin Konkursu wraz z załącznikami (pełna dokumentacja) do Działania 1.2, Poddziałania 1.2.1, Schematu 1.2B znajduje się na stronie Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej: www.dip.dolnyslask.pl
XII. Kontakt
Pytania dotyczące aplikowania o środki w ramach Działania 1.2, Poddziałania 1.2.1, Schematu 1.2B można kierować poprzez:
– e – maila: info.dip@umwd.pl
– telefon: 71 776 58 12 , 71 776 58 13
– lub bezpośrednio w siedzibie:
Instytucją Organizującą Konkurs (IOK) jest DIP – Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca
ul. Strzegomska 2-4, 53-611 Wrocław
Ogłoszenie o konkursie – 1.2.1 B(485,57 KB, pdf)
Elektroniczna aplikacja do wypełniania wniosku o dofinansowanie projektu – 1.2.1 B(667,15 KB, zip)
Instrukcja wypełnienia wniosku o dofinansowanie – 1.2.1 B(1,08 MB, pdf)
Dokumentacja konkursowa:
Regulamin konkursu – 1.2.1 B(646,42 KB, pdf)
Wzór wniosku o dofinansowanie – 1.2.1 B(107,95 KB, docx)
Kryteria wyboru projektów – 1.2.1 B(673,05 KB, pdf)
Wzór umowy o dofinansowanie – 1.2.1 B(793,76 KB, pdf)
Załącznik nr 4 do umowy o dofinansowanie(669,14 KB, pdf)
Załącznik nr 5 do umowy na dofinansowanie(245,47 KB, pdf)
Załącznik nr 6 do umowy o dofinansowanie(403,20 KB, pdf)
Wykaz przykładowych kosztów kwalifikowalnych – 1.2.1 B(500,93 KB, pdf)
Wykaz niezbędnych dokumentów do podpisania umowy o dofinansowanie wraz ze wzorami(943,29 KB, pdf)
“Ramy Strategiczne na rzecz inteligentnych specjalizacji Dolnego Śląska”(0,00 B, pdf)
SET – European Energy 2020(267,45 KB, pdf)
Wzory załączników do wniosku o dofinansowanie:
Formularz(242,50 KB, doc)(242,50 KB, doc) – nieaktualny
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc inną niż pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie, pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie(85,44 KB, xlsx) – aktualizacja z dnia 11.05.2016
Oświadczenie dla partnerów projektu(33,72 KB, docx)
Oświadczenie o spełnieniu kryteriów MŚP(150,00 KB, doc)
Oświadczenie w zakresie OOŚ(64,72 KB, docx)
Wzór promesy kredytowej(61,00 KB, doc)
Wzór promesy leasingowej(62,00 KB, doc)
Załącznik A do oświadczenia o spełnieniu kryteriów MŚP(62,00 KB, doc)
Załącznik B do oświadczenia o spełnieniu kryteriów MŚP(63,50 KB, doc)
Załącznik C do oświadczenia o spełnieniu kryteriów MŚP(63,00 KB, doc)
Zaświadczenie – Natura 2000(32,62 KB, docx)
Poziom wydatków na podmiot – do uzupełnienia(18,50 KB, xlsx)
Poziom wydatków na podmiot – przykładowe wypełnienie(18,46 KB, xlsx)
Ogłoszenie o konkursie oraz dokumentacja konkursowa – wersja I ogłoszenia nieaktualna